XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
    Śr. – Św. Stanisława Kostkę, zakonnika.
    Pt. – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera i współtowarzyszy.
    Sob. – Św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę.
  2. W poniedziałek o godz. 9.00, po zakończonej Mszy Św., w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla osób borykających się z różnego rodzaju uzależnieniami. Na spotkaniu będzie obecny pan Marcin ze swoją rodziną, który podzieli się osobistym doświadczeniem w pokonywaniu uzależnienia.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III. szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej członków naszego parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w salce katechetycznej.
  5. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy Św., czyli ok. godz. 18.45, zapraszamy na spotkanie młodzież (wraz opiekunami), która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  7. W piątek zachęcamy do udziału w kolejnej pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 16.45 nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, a zakończy Mszą Św. o godz. 24.00. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Archidiecezji Wrocławskiej (archidiecezja.wroc.pl).
  8. Natomiast w sobotę na górze Ślęza odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Więcej informacji znajduje się na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży we Wrocławiu (ddm.wroclaw.pl).
  9. Już dziś informujemy, że w dniu 24 września w naszej Archidiecezji rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej (cdaw.archidiecezja.wroc.pl).
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Jerzy Świderek,
    Śp. Janina Pławska.