XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pt. – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
    Sob. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sfinansowanie spraw gospodarczych naszej parafii. Obecnie przygotowujemy się do wykonania w prezbiterium nowej marmurowej posadzki, gdyż płytki, którymi aktualnie jest wyłożona podłoga stają się niestabilne. Wstępny koszt prac wraz z materiałem oszacowano na ok. 170 tysięcy złotych. Za wszelkie ofiary, składane również do skarbon w kościele jak i przelewane na konto parafialne, wyrażam serdeczne Bóg zapłać!
  3. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W piątek, z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej odprawimy nabożeństwo fatimskie.
  5. Chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę przy ołtarzu jako ministranci prosimy, aby zgłaszali się wraz z rodzicami do Księdza Klaudiusza, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
  6. Przypominamy, że można już zamawiać Msze Św. na 2025 rok, w tym również Msze Św. gregoriańskie.
  7. Już dziś informujemy, że w przyszły poniedziałek, 16 września, o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III. szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  8. Dom Kultury PIAST przy ul. Rękodzielniczej 1 na Pilczycach zaprasza w niedzielę 8 września o godz. 17.00 na Narodowe Czytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt.: „Kordian”. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Rozalia Węgrzyn,
    Śp. Ryszard Zalewski,