XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2024

1. Od dzisiaj powracamy do stałego porządku Mszy Św. W dni powszednie Msze Św. są odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00.
  2. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II. Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie.
  4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Wt. – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  6. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
  7. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na poranną Adorację Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 8.30 na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  8. W I. sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Jeśli są osoby starsze i schorowane, które nie mogą wychodzić ze swoich mieszkań, a chciałyby przyjmować Komunię Św., proszę zgłosić te osoby w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Informujemy, że można już zamawiać Msze Św. na 2025 rok, w tym również Msze Św. gregoriańskie.
  10. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej, w salce.
  11. Chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę przy ołtarzu jako ministranci prosimy, aby zgłaszali się wraz z rodzicami do Księdza Klaudiusza, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Marianna Brodala,
    Śp. Zbigniew Chmieliński,