XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
    Wt. – Św. Monikę.
    Śr. – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
    Czw. – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
  2. W niedzielę 1 września o godz. 11.15 będzie odprawiona Msza Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dla dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną.
  3. Od przyszłej niedzieli powracamy do powakacyjnego porządku Mszy Św. W dni powszednie Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00.
  4. W tym tygodniu od wtorku do soboty w naszym kościele będzie wystawiona kopia obrazu Matki Bożej Hetmańskiej z Mariampola, zwanej również Matką Bożą Zwycięską. Będzie to okazja, aby modlić o poszanowanie wartości chrześcijańskich w naszej umiłowanej Ojczyźnie oraz za rodziny, by były Bogiem silne.
  5. Publiczne Pastelowe Przedszkole oraz Pastelowy Żłobek, znajdujące się przy naszej parafii, informują, że dysponują jeszcze wolnymi miejscami. W tej sprawie proszę kontaktować się z dyrekcją tych placówek.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Marta Dudek.