XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Świętych Martę, Marię i Łazarza.
    Śr. – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
    Czw. – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
  3. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na poranną Adorację Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 8.30 na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  4. Od południa w czwartek 1 sierpnia do północy w piątek 2 sierpnia mamy możliwość uzyskać odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli, za siebie samego lub za zmarłego. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitwy: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, a także dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
  5. Przypominamy, że Piesza Pielgrzymka Wrocławska, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem”, rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia Mszą Św. w Archikatedrze Wrocławskiej o godz. 6.00, a zakończy Mszą Św. na Jasnej Górze 10 sierpnia ok. godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej pieszej pielgrzymki (www.pielgrzymka.pl). Informujemy również, że w najbliższy czwartek we Mszy Św. wieczornej udział wezmą członkowie służby porządkowej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, a po Mszy Św. będą mieli swoje spotkanie organizacyjne.
  6. Osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować fizycznie zachęcamy, aby duchowo włączyły się w pielgrzymowanie. Do udziału w grupie modlitewnej tworzonej przez duchowych pątników można zapisywać się w zakrystii po Mszy Św. jeszcze do najbliższej środy włącznie. Po odbiór materiałów pielgrzymkowych duchowi pątnicy mogą zgłosić się w piątek 2 sierpnia do zakrystii po Mszy Św. porannej i wieczornej.
  7. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
  8. W okresie wakacyjnym prosimy o korzystanie ze Spowiedzi Świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św.
  9. Podczas wakacji kapłani nie odwiedzają chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną. Jeśli jednak zaistnieje pilna potrzeba, to prosimy o kontakt z kapłanami.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.