XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Śr. – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
    Czw. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    Sob. – Św. Jacka, prezbitera.
  2. We wtorek, z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej odprawimy nabożeństwo fatimskie.
  3. W czwartek 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00. Podczas każdej Mszy Św. zostaną poświęcone zioła i wianki. Przypominamy także, że jest to uroczystość nakazana, a więc obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sprawy gospodarcze naszej parafii. Za wszelkie ofiary, składane również do skarbon w kościele jak i przelewane na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać !
  5. Już dziś informujemy, że w sobotę 24 sierpnia o godz. 11.00 w Henrykowie odbędzie się kolejna archidiecezjalna pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Zapraszamy zainteresowanych do udziału w tej pielgrzymce i do modlitwy za osoby doświadczone cierpieniem.
  6. Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
  7. W okresie wakacyjnym prosimy o korzystanie ze Spowiedzi Świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Ludwika Jakubiak.