XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2024

1. Dzisiaj obchodzimy wychodząc z kościoła możemy ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zwiększając szanse edukacyjne dla dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
  3. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe połączymy z ostatnim już w tym roku nabożeństwem fatimskim.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
    Św. – Św. Jadwigę Śląską, główną patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
    Czw. – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    Pt. – Św. Łukasza Ewangelistę.
  5. W środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. Natomiast przypominamy, że tego dnia Zgromadzenie Sióstr de Notre Dame zaprasza na otwarcie ekspozycji reliktów średniowiecznego zamku Piastów Śląskich i przy tej okazji można wysłuchać prelekcji pt.: „Wrocław. Święta Twierdza Księżnej Jadwigi”, którą wygłosi nasz wikariusz Ksiądz Stanisław. Początek o godz. 17.00, ul. Św. Marcina 12 na Ostrowie Tumskim. Szczegóły znajdują się na stronie Zgromadzenia Sióstr Notre Dame (zamekwroclaw.ssnd.pl).
  6. W czwartek o godz. 19.00 w Parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Nowodworskiej 64 we Wrocławiu-Nowym Dworze odbędzie się dekanalne spotkanie zespołów synodalnych. Prosimy o udział w tym spotkaniu członków naszego parafialnego zespołu synodalnego.
  7. W sobotę 19 października, w rocznicę wspomnienia Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, zapraszamy młodzież i dorosłych na „Wrocławski Orszak Dziejów”. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim i przejdzie korowodem postaci historycznych ulicami miasta, aby zakończyć się w Rynku ok. godz. 14.30. Można zabrać ze sobą polskie flagi lub przebrać się za postacie z historii Polski. Więcej informacji znajduje się na profilu Facebook prowadzonym przez Fundację Studium Culturae Ecclesiae.
  8. W przyszłą niedzielę przypada 98. Światowy Dzień Misyjny, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Tego dnia wychodząc z kościoła po Mszy Św. będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć misjonarzy i misjonarki.
  9. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon znajdujących w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, dzięki czemu będzie można rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sfinansowanie spraw gospodarczych naszej parafii. Wkrótce przystąpimy do wykonania w prezbiterium nowej marmurowej posadzki. Wstępny koszt prac wraz z materiałem oszacowano na ok. 170 tys. zł. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Jerzy Olszański,
    Śp. Halina Orzech,