XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2024

1. Dzisiaj, z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
  3. W poniedziałek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
  4. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas, aby również poniedziałek 7 października przeżyć w jedności z Nim jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.
  5. W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się po wieczornej Mszy Św., w salce katechetycznej.
  6. W sobotę o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem” piesza pielgrzymka do Grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy, która zakończy się Mszą Świętą przy ołtarzu polowym o godz. 16.30. Więcej informacji znajduje się na stronie Kurii Archidiecezji Wrocławskiej (archidiecezja.wroc.pl).
  7. W sobotę odbędzie się również IX. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Krajowego Duszpasterstwa Apostolatu Modlitwy za Kapłanów (apostolatmargaretka.pl).
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Polsce XXIV. Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Wychodząc za tydzień z kościoła będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”
  9. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.15 odbędzie się promocja na kolejne stopnie członków naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.
  10. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza osoby będące w kryzysie małżeńskim i osoby samotne na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Parafii pw. Św. Jadwigi przy ul. Wolskiej 6 we Wrocławiu-Leśnicy.
  11. Już dziś informujemy, że w środę 16 października Zgromadzenie Sióstr de Notre Dame przy ul. Św. Marcina 12 na Ostrowie Tumskim zaprasza na otwarcie ekspozycji reliktów średniowiecznego zamku Piastów Śląskich. Przy tej okazji będzie można wysłuchać prelekcji pt.: „Wrocław. Święta Twierdza Księżnej Jadwigi”, którą wygłosi nasz wikariusz Ksiądz Stanisław. Początek o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Mieczysław Miądlicki