I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Sob. – Św. Kazimierza Królewicza
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny. Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 3. Dzisiaj w ramach XVII. Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej, wolontariusze przeprowadzają przed kościołem zbiórkę pieniężną na potrzeby wrocławskich hospicjów oraz hospicjum prowadzonego przez polskie siostry w Rwandzie.
 4. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając do pojemników umieszczonych w przedniej części kościoła żywność z dłuższym terminem ważności, z której Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne. Ponadto informujemy, że od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie po Mszach Św. rozprowadzał paschaliki i baranki wielkanocne.
 5. W środę, 1 marca, Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 6. Również w środę, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na kolejną prelekcję w ramach spotkań: „Pilczycki Skarbiec Historii”. Tym razem tematem będzie: „Wstrzymał słońce, ruszył ziemię, śląskie go wydało plemię. Mikołaj Kopernik i jego związki ze Śląskiem i Wrocławiem.”
 7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi św. od 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do. 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami.
 9. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
 10. Przyszła niedziela 5 marca, zwana niedzielą „Ad gentes”, będzie przeżywana pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia otoczmy ich modlitwą, a wychodząc z kościoła, ofiarami złożonymi do puszek, możemy również materialnie wesprzeć misjonarki i misjonarzy.
 11. Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza na „Dni Otwartych Drzwi” w związku z naborem do swoich szkół i przedszkola. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Jacek Woś,
  Śp. Andrzej Kmiecik,
  Śp. Jarosław Wierzyński

Komentarze są wyłączone.