czwartek, kwiecień 24, 2014
Strona Główna

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 20.04.2014 r.

„Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych ...”

 1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Napełnieni radością dzielmy się nią z naszymi bliskimi głosząc Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. Jutro porządek Mszy Świętych – niedzielny.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia Triduum Paschalnego. Kapłanom naszej parafii, Księżom Emerytom, Panu Organiście, Chórowi Parafialnemu, Rafałowi, Michałowi, Pani Teresie, za sprzątanie kościoła. Służbie Liturgicznej i wszystkim, którzy mieli jakikolwiek swój wkład w oprawę zewnętrzną tych ostatnich dni. Bóg zapłać.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i równocześnie dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Parafialny Zespół Caritas przed kościołem będzie rozprowadzał papieskie kremówki. Będą one pakowane po 2 szt. Koszt takiego opakowania to 6.00 zł. Złożona przy tej okazji dodatkowa ofiara będzie przeznaczona na działalność charytatywną w naszej parafii. W salce na I piętrze będzie można nabyć dobrą książkę i posilić się kawą i kremówką. Będziemy również gościli Kapelę Rodziny Bugajskich z Kęt, która będzie nam towarzyszyła przez całą niedzielę, a po Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.00 odbędzie się koncert poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. 

  Czytaj więcej: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej - 13.04.2014 r.

„Wtedy jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam".

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa.
 2. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą skorzystać przed świętami z sakramentu pokuty, aby uczynili to dziś lub od poniedziałku do środy w czasie wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie spowiedzi w czasie Triduum Paschalnego (od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty)
 3. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece Caritas oraz tradycyjne cukrowe baranki wielkanocne z których dochód przeznaczony będzie na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcamy do nabycia.
 4. Zapraszamy w Wielkim Tygodniu na Liturgię Wielkiego Czwartku o godzinie 18.30, adoracja w Ciemnicy do godziny 22.00.
 5. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godziny 8.00 do 18.30. O godzinie 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w Bożym Grobie do godziny 22.00. 

  Czytaj więcej: Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu  - 30.03.2014 r.

… Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi”.

 1. We wtorek zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Panu Bogu za ten Dar łaski. Bardzo prosimy, by spowiedzi przed świętami nie odkładać na czas Wielkiego Tygodnia.  Do Sakramentu Pokuty w naszym kościele można przystąpić w niedziele podczas Mszy Świętych oraz w dni powszednie rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.   
 2. Zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o godzinie  6.00, 9.30, 17.00 – dla dzieci, 18.00 i 19.00 - dla młodzieży. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 18.00.
 3. Zachęcamy do udziału w Parafialnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II i Janie XXIII. Wystarczy pobrać kartę z pytaniami, wypełnić w domu i przynieść do 16 kwietnia. Arkusze z pytaniami są dostępne przy zakrystii.
 4. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci  klas II – pierwszokomunijnych.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę na Nowennę i Mszę Świętą o godzinie 18.30 oraz na spotkanie w salce.

  Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu  - 06.04.2014 r.

„Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?”.

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa – czyli Męki Pańskiej. Przynieśmy na Liturgię tradycyjne palmy. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty do Niedzieli Palmowej włącznie. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.   W czasie Triduum Paschalnego spowiedzi nie będzie. Do Sakramentu Pokuty w naszym kościele można przystąpić w niedziele podczas Mszy Świętych oraz w dni powszednie rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.
 2. W sobotę 12.04 o godz.17.00 rozpocznie się Wieczór Miłosierdzia - będzie to czas uroczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i rozważaniami. Podczas czuwania będzie można skorzystać z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Adorację poprowadzi Wspólnota Emmanuel. Zapraszamy.
 3. Zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa Pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o godzinie  6.00, 9.30, 17.00 – dla dzieci, 18.00 i 19.00 - dla młodzieży. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 18.00.
 4. Zachęcamy do udziału w Parafialnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II i Janie XXIII. Wystarczy pobrać kartę z pytaniami, wypełnić w domu i przynieść do 16 kwietnia. Arkusze z pytaniami są dostępne w zakrystii.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w  salce na I piętrze odbędzie się  spotkanie Kręgu Biblijnego.

  Czytaj więcej: V Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu  - 23.03.2014 r.

„Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu”.

 1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy Księdza profesora Mariusza Rosika – wykładowcę Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego, który poprowadzi nauki rekolekcyjne.  Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Jutro tj. 24 marca będzie okazja do spowiedzi rano od 8.00 do 10.00 i po południu od 16.30 do 18.30. W dni powszednie nauki rekolekcyjne będą głoszone  o 9.00 i 18.30 dla dorosłych, o 17.00 dla dzieci oraz dla młodzieży dziś i jutro o godzinie 19.30. Ofiary zbierane na tacę w dni powszednie będą naszym podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście.
 2. Gościmy również w naszej parafii Siostry Nazaretanki, które rozprowadzają kartki Wielkanocne. Ofiary w ten sposób pozyskane będą przeznaczone na remont kaplicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Świętego Marcina.
 3. We wtorek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 18.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie przyrzeczeń osób, które podejmą tzw. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polega ona na zobowiązaniu do codziennej modlitwy jedną dziesiątką Różańca Świętego przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego, jeszcze nie narodzonego dziecka. Zachęcamy do podjęcia się takich zobowiązań. Chętni do podjęcia się Duchowej Adopcji proszeni są o zgłoszenie się do księdza proboszcza po Mszy Świętej przy zakrystii.

  Czytaj więcej: III Niedziela Wielkiego Postu

Strona 1 z 18

Informacje

 (71) 353-72-46

 Napisz do nas

 

Kancelaria parafialna czynna we:

wtorek, czwartek i sobotę

w godzinach: 800 - 900 i 1700 - 1800

w święta państwowe i kościelne kancelaria nieczynna

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

700, 830 , 1000 , 1130 ,1300, 1830

DNI POWSZEDNIE

630, 900, 1830