czwartek, sierpień 21, 2014
Strona Główna

Wakacje 2014

Wakacyjny wyjazd do Lubaszowej

11-16 sierpnia 

 

Stowarzyszenie OAZA

  

 

XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

20.07.2014 r. 

1. W tym tygodniu  wspominamy:

Wt. – Św. Marii Magdaleny.

Śr. – Św. Brygidy, zakonnicy.

Czw. – Św. Kingi.

Pt – Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.

Sob. – Św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.

 

2. W piątek we wspomnienie św. Krzysztofa, zapraszamy na godz. 18.30, do wspólnej modlitwy za kierowców i podróżujących. Po Mszy św. na terenie przykościelnym odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów, a złożone przy tej okazji ofiary, zostaną przeznaczone na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy.

 

3. Już dzisiaj informujemy, że 2 sierpnia 2014r. (sobota) pod hasłem „Otwórzmy drzwi Chrystusowi”, wyruszy 34 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się 10 sierpnia (niedziela) Mszą św. na Wałach Jasnogórskich.

W naszej parafii, po Mszach św. w zakrystii można zapisywać się do duchowego uczestnictwa w tych „Rekolekcjach w drodze”.    

 

4. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 9.00 i 18.30.

5. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym, czynna w dni powszednie po Mszy św.

7. Przez cały miesiąc lipiec, po Mszy św. o godz. 9.00 odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. W czwartki natomiast, litanię odmawiamy przed Mszą św. na zakończenie adoracji, którą od godz. 8.30 prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.

7. Na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy w środy o godz. 18.00, a na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątki o 18.00.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności : śp. Eugenia Kamińska-wieloletnia nauczycielka w ośrodku dla niesłyszących, .śp. Irena Piotrowicz. 

XV Niedziela Zwykła

XV Niedziela Zwykła

13.07.2014 r.

1. W dniu dzisiejszym, po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.

2. Również w dniu dzisiejszym, na Jasną Górę pielgrzymuje Rodzina Radia Maryja. Wśród pielgrzymów są także i nasi parafianie.  Otoczmy ich serdeczną modlitwą, by  z tego pielgrzymowania zrodziły się błogosławione owoce dla naszej Ojczyzny i dla naszej parafii, a pielgrzymi by szczęśliwie i bezpiecznie powrócili do swoich domów.

3. W tym tygodniu  wspominamy:

Pn – Św. Henryka, imieniny J.E. Ks. Kard. Henryka Gulbinowicza. Wt. – Św. Bonawentury.

Śr. – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Pt – Św. Szymona z Lipnicy.

Czytaj więcej: XV Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła – 22.06.2014 r.

            Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed  moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.


 1. Gościmy dziś w naszej parafii Księdza Bernarda Bekalarza, który przed miesiącem przyjął święcenia kapłańskie. Życzymy wielu łask Bożych opieki Matki Bożej i dobrych ludzi na tej drodze posługi kapłańskiej.
 2. W środę o godzinie 17.00 odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie procesji Bożego Ciała oraz tak licznie uczestniczyli w tym publicznym wyznaniu wiary.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej poświęcenie wianków. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze Święte o godzinie 6.30, 9.00 i 18.30. Wierni uczestniczący w nabożeństwie czerwcowym  w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  Czytaj więcej: XII Niedziela Zwykła

XIV Niedziela Zwykła

XIV Niedziela Zwykła
6.07.2014 r.

1. Dzisiaj Mszę św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
2. W tym tygodniu wspominamy:
Wt. – Św. Jana z Dukli, kapłana.
Pt – Św. Benedykta, opata.
Sob. – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
3. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 9.00 i 18.30.
4. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym, czynna w dni powszednie po Mszy św.

Czytaj więcej: XIV Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014 r.

Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.”

 1. Gościmy dziś w naszej parafii Pana dr inż. Antoniego Ziębę Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia -  Pro Life.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę pospieszyli z pomocą poszkodowanym w powodzi na Bałkanach.Zebraliśmy 3160 zł. Bóg zapłać.
 3. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele w dni powszednie można skorzystać rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 po której wyruszy procesja i 18.30. Nie będzie Mszy Świętej  po procesji. Bardzo prosimy, aby zadbać o porządek na trasie i o samochody, by nie utrudniały przejścia. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami:

  Czytaj więcej: XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Strona 1 z 21

Informacje

 (71) 353-72-46

 Napisz do nas

 

Kancelaria parafialna czynna we:

wtorek, czwartek i sobotę

w godzinach: 800 - 900 i 1700 - 1800

w święta państwowe i kościelne kancelaria nieczynna

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

700, 830 , 1000 , 1130 ,1300, 1830

DNI POWSZEDNIE

630, 900, 1830