sobota, lipiec 12, 2014
Strona Główna

Wakacje 2014

Wakacyjny wyjazd do Lubaszowej

11-16 sierpnia 

 

Stowarzyszenie OAZA

  

 

XIV Niedziela Zwykła

XIV Niedziela Zwykła
6.07.2014 r.

1. Dzisiaj Mszę św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
2. W tym tygodniu wspominamy:
Wt. – Św. Jana z Dukli, kapłana.
Pt – Św. Benedykta, opata.
Sob. – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
3. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 9.00 i 18.30.
4. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym, czynna w dni powszednie po Mszy św.

Czytaj więcej: XIV Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła – 22.06.2014 r.

            Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed  moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.


 1. Gościmy dziś w naszej parafii Księdza Bernarda Bekalarza, który przed miesiącem przyjął święcenia kapłańskie. Życzymy wielu łask Bożych opieki Matki Bożej i dobrych ludzi na tej drodze posługi kapłańskiej.
 2. W środę o godzinie 17.00 odbędzie się zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie procesji Bożego Ciała oraz tak licznie uczestniczyli w tym publicznym wyznaniu wiary.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej poświęcenie wianków. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze Święte o godzinie 6.30, 9.00 i 18.30. Wierni uczestniczący w nabożeństwie czerwcowym  w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  Czytaj więcej: XII Niedziela Zwykła

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 08.06.2014 r.

Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.”

 1. W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, wyrażone na audiencji w dniu 21 maja br., którymi wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach wyrazimy dziś konkretne wsparcie poszkodowanym poprzez modlitwę i zbiórkę do puszek.  Bóg zapłać za dar serca..
 2. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele w dni powszednie można skorzystać rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.  
 3.  W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w  salce na I piętrze odbędzie się  spotkanie Kręgu Biblijnego
 4. W każdy piątek o godzinie 6.00 odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

  Czytaj więcej: Niedziela Zesłania Ducha Świętego

XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014 r.

Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.”

 1. Gościmy dziś w naszej parafii Pana dr inż. Antoniego Ziębę Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia -  Pro Life.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę pospieszyli z pomocą poszkodowanym w powodzi na Bałkanach.Zebraliśmy 3160 zł. Bóg zapłać.
 3. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele w dni powszednie można skorzystać rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 po której wyruszy procesja i 18.30. Nie będzie Mszy Świętej  po procesji. Bardzo prosimy, aby zadbać o porządek na trasie i o samochody, by nie utrudniały przejścia. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami:

  Czytaj więcej: XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

VII  Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06.2014 r.

             " Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia.”

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zarazem I niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Otoczmy dziś naszą modlitwą wszystkie dzieci z racji Dnia Dziecka.
 3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po Mszy świętej  o godzinie 18.30. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00, natomiast Koronkę do Bożego Miłosierdzia w czerwcu odmawiamy w piątki w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej.  
 4. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli dzieło misyjne  w Togo w Misji w Tchebebe, gdzie pracuje nasz Rodak Ksiądz Marian Szatkowski. Zebrana została kwota blisko 4 000 zł. Bóg zapłać.
 5. Z Sakramentu Pokuty w naszym kościele w dni powszednie można skorzystać rano kwadrans przed rozpoczęciem a wieczorem w czasie Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę na Nowennę i Mszę Świętą o godzinie 18.30 oraz na spotkanie w salce.
 7.  Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu o  godzinie 8.30, a następnie na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.

  Czytaj więcej: VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Strona 1 z 20

Informacje

 (71) 353-72-46

 Napisz do nas

 

Kancelaria parafialna czynna we:

wtorek, czwartek i sobotę

w godzinach: 800 - 900 i 1700 - 1800

w święta państwowe i kościelne kancelaria nieczynna

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

700, 830 , 1000 , 1130 ,1300, 1830

DNI POWSZEDNIE

630, 900, 1830